Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/geotem/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1142
Geotem – Tarihçe

Tarihçe

Tarihçe Foto

Geotem Jeoteknik Müh. Müş. Ltd. Şti. 1986 yılında faaliyete başlayan Özen Sondajcılık Firmasının kazandırdığı birikimle isim değiştirerek 1994 yılında kurulmuştur.

Kuruluşundan itibaren alan genişleterek sırasıyla Sondajcılık, Zemin Etüd, Mini kazık Ankraj , Enjeksiyon, Jet Grouting, Fore Kazık, Temel İnşaatları ve Aç-kapa Tüneller, Köprülü Kavşak, Alt Geçitler gibi projelerle büyümüştür.

Bugün Türkiye’de konusunda önemli bir isim olan Geotem hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla Zemin Araştırma, Zemin İyileştirme, İksa Sistemleri, Altyapı İnşaatları ve Proje Danışmanlık konusunda hizmet vermeye devam etmektedir.

Zemin Araştırma; Sondaj, Etüd, Lab. Hizmetleri, Jeolojik ve Jeofizik Araştırma, Maden Rezerv Araştırma uygulamalarıdır.

Zemin İyileştirme İşleri; Enjeksiyon, Jet Grouting, Ankraj, Zemin Çivisi, Mini Kazık, Fore Kazık, Vibrex Kazık, Beton Çakma ( Prekast) Kazık, Taş Kolon, Diyafram duvar uygulamasıdır.

İksa Sistemleri ve Temel İnşaatları;Derin Temel Çukurları, Heyelan Önleme, Yapı Koruma İksaları uygulamasıdır.

Altyapı İnşaatları; Aç-kapa Tüneller, Köprüler, Altgeçit, Üstgeçit, Katlı Kavşaklar, Menfezler, Elektrik, Su, Doğalgaz Deplase İşleri, Yol İnşaatları uygulamalarıdır.

Proje Danışmanlık; Geoteknik Projeler, İksa Projeleri, Müşavirlik Danışmanlık Hizmetleri uygulamasıdır.

İşverenin ve çalışanların mutluluğunu temel ilke edinen, teknolojide yenilik ve gelişmeyi takip eden ve uygulayan, kaliteden ödün vermeyen hızlı ve ekonomik çözümler Firmamızın temel kurallarıdır.

Proje ve Müşavirlik hizmetleri, kuruluşumuz olan GP PROJE Mühendislik Müşavirlik Ltd. Şti. tarafından sunulmaktadır.

Proje ekibimiz dinamik kadrosu ve güncel yazılım desteği ile geoteknik alanda başarılı projelere imza atmaktadır.